Likarni UA

Щитовидна залоза. Чому ми не японці?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)
Щитовидна залозаЧасом просто дивуєшся природі - наскільки все продумано в нашому організмі. Сьогодні ми поговоримо про маленький, зовсім непомітний орган, який відповідає за дуже багато функцій нашого організму - про щитовидну залозу. Про те, наскільки важливо правильне її функціонування, говорить те, що завдяки її гормонам, ми забули про таке захворювання, як кретинізм. 

У більшості розвинених країн, включаючи СНД, проводиться скринінг новонароджених на тиреотропний гормон. Якщо дитині, у якого діагностовано вроджений гіпотиреоз, вчасно почати давати потрібний препарат, він виросте абсолютно здоровим.

Що стало сьогодні майже лайливим слово «кретин» - насправді хвороба, яка розвивається у дітей внаслідок вродженого гіпотиреозу. Раніше, коли про це не знали, а синтетичних гормонів просто не існувало, кретини іноді народжувалися і виростали в деяких сім'ях. Сьогодні цього практично не спостерігається - якщо немовля вчасно починає приймати гормон, воно нічим не буде відрізнятися від однолітків. І нестача йоду, і його надлишок - незмінний стрес для нашої щитовидної залози. У першому випадку щитовидна залоза «голодує», тому, для того щоб забезпечити організм потрібною кількістю гормонів, вона починає збільшуватися і виробляти більше гормонів. Іноді їх стає занадто багато, а великий орган починає здавлювати трахею і проглядатися на шиї.
Тому рекомендації жувати морську капусту і віддавати перевагу морській рибі та курячому біфштексу - цілком розумні. Зовсім протилежна ситуація може спостерігатися на морському узбережжі. Наприклад, для жителів Японії, де немає нестачі в йодовмісних продуктах, зменшена щитовидна залоза - дуже поширене явище, яке назване хворобою Хашимото. Щитовидка стає менше, відповідно, виробляє менше гормонів, у людини починається гіпотиреоз, також може бути фиброз щитовидной железы. У такому випадку залоза просто «не працює», і людина змушена приймати гормони щитовидної залози.

Народних засобів лікування для щитовидної залози не існує. У всякому разі, медикам не відомо ні про одну ефективну методику. Але люди важко піддаються перепереконання. Деякі пацієнти ендокринологів досі капають йод на цукор. А це навіть шкідливо. В одній краплі йоду міститься річна доза, а надмірне споживання цього елементу може призвести до гіпотиреозу. Людині йод потрібен в микрограммах. Навіть здоровій людині, в першу чергу жінкам, необхідно щорічно робити УЗД щитовидної залози і здавати аналізи крові на основні гормони. У цьому випадку є шанс вчасно виявити зміни в органі і вжити відповідних заходів. Коли вузли на залозі починають промацуватися пальцями, дієвого лікування вже не існує. Залишається лише спостерігати. І якщо вони продовжують рости, то єдиним методом лікування залишається хірургічна операція. Після операції людині треба довічно приймати гормон тироксин, який у більшості випадків легко дозволяє домогтися компенсації. Головне - приймати його раз на день вранці за півгодини до їжі. Якщо тироксин не приймати, починається гіпотиреоз. Низький рівень гормону впливає на багато життєво важливих процесів в організмі: з'являється сухість шкіри, сонливість, набряклість, випадає волосся, знижується пам'ять, погано переноситься холод. Все це може переслідувати людину і до операції, коли щитовидна залоза виробляє занадто мало або занадто багато гормонів.

Не дивно, що досить часто встановити справжні причини такого самопочуття непросто. На жаль, досвід показує, що щитовидку наші лікарі починають підозрювати тоді, коли всі інші діагнози не підтвердилися. Так що, наше здоров'я виключно в наших руках. Тому простіше ще раз зробити УЗД, ніж вибирати потрібного фахівця.

Читайте також в рубриці «Здоров'я»

Потовщення нігтя на великому пальці ноги. Лікування нігтів

Потовщення нігтя на великому пальці ноги. Лікування нігтів

Як чоловіки, так і жінки можуть зіткнутися з такою проблемою,...

Фактори ризику, що ведуть до дитячої наркоманії

Фактори ризику, що ведуть до дитячої наркоманії

З точки зору проблеми наркоманії, широко поширеної у всьому світі,...

Скільки калорій потрібно в день, щоб схуднути

Скільки калорій потрібно в день, щоб схуднути

Сьогодні ми будемо рахувати калорії (скорочено - ккал). А якщо...

Вітаміни Омега 3 6 9. Які краще брати

Вітаміни Омега 3 6 9. Які краще брати

В організмі людини знаходяться 70 жирних кислот, але найважливішими є...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Токсини в організмі — симптоми

Токсини в організмі — симптоми

Організм будь-якої людини піддається інтоксикації...

Як спровокувати місячні

Як спровокувати місячні

Як спровокувати місячні, і чи...

Чим лікувати заїди в куточках гу…

Чим лікувати заїди в куточках губ терміново

Заїди в куточках губ —...

Як перервати вагітність на ранні…

Як перервати вагітність на ранніх термінах

Невтішна медична статистика стверджує, що...

Скільки калорій потрібно в день,…

Скільки калорій потрібно в день, щоб схуднути

Сьогодні ми будемо рахувати калорії...

Що робити, якщо ви захрипли або …

Що робити, якщо ви захрипли або пропав голос?

Якщо пропав голос? Перш за...

Високий тиск - що робити?

Високий тиск - що робити?

Основна причина високого тиску -...

Як лікувати нігті на руках, якщо…

Як лікувати нігті на руках, якщо вони відходять від шкіри

Проблему відшарування нігтя можна вирішити...

Навіщо і як потрібно вживати льо…

Навіщо і як потрібно вживати льон?

Ще з давнини лляне насіння...

Жовті нігті на ногах: причина і …

Жовті нігті на ногах: причина і лікування

Напевно, дуже складно знайти людину,...