Likarni UA

Як лікувати холестерин в домашніх умовах

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)

В кінці 20 століття багато принципів сучасного способу життя людства були переглянуті. Пішла в минуле відкрита і нав'язлива реклама міцного алкоголю, тютюнових виробів, пива. Стало модним бути підтягнутим, рухливим. Почалися цілі кампанії щодо відмови від шкідливих звичок.

Поступово цей рух з умовною назвою «за здоровий спосіб життя» стало настільки звичним, що часом важко повірити в те, що реклама горілки і сигарет по телевізору в прайм-тайм колись вважалася цілком буденною.

Чому потрібно контролювати рівень холестерину

У зв'язку із збільшеною турботою людини про своє здоров'я в лексикон увійшло і зміцнилося нове слово – холестерин. Це хімічна речовина, відноситься до групи жирних спиртів, нерозчинних у воді. Холестерин проводиться організмами тварин, і його зовсім немає в рослинах.

В організмі людини холестерин міститься в обов'язковому порядку. Приблизно 20% від усього кількості надходить до нас з їжею. Решта – те, що виробляє печінка і найбільший орган нашого тіла – шкіра.

Як лікувати холестерин в домашніх умовах

В організмі людини холестерин міститься в обов'язковому порядку. Приблизно 20% від усього кількості надходить до нас з їжею.

Тому, при виникненні питання – як лікувати холестерин в домашніх умовах, першим відповіддю буде: застосувати рослинну дієту.

Норма холестерину коливається близько 5,5 ммоль/л.

Холестерин викликає атеросклероз стінок кровоносних судин. Під цим захворюванням розуміється твердіння ділянки судини, зазвичай венозного, внаслідок чого стінка його втрачає еластичність, здатність скорочуватися і проштовхувати кров.

При осіданні жироподобного в'язкого речовини в посудині відбувається накопичення його до утворення перешкоди для кровотоку – бляшки холестерину.

При недотриманні норм здорового харчування і способу життя в цілому така бляшка розростається. І одного разу може закупорити посудину повністю. Якщо це відбувається в маленькому, незначному капілярі – він відмирає без особливої шкоди для організму.

При множині відмирання капілярів виникає некроз частини органу. А при утворенні непрохідного перешкоди в коронарних судинах серця або в кровоносному руслі головного мозку наслідки можуть бути вкрай важкими, аж до летального результату.

Тому в домашніх умовах потрібно знати, як приймати заходи до лікування холестерину при його надлишку в крові.

Поганий і хороший холестерин

Протягом тривалого часу присутність холестерину в крові вважалося абсолютним злом. Дієтологи прописували пацієнтам бесхолестериновую дієту, жиросодержащие продукти піддавалися гонінням. Головним злочином холестерину було його високий вміст в атеросклеротичних бляшках.

Досі не до кінця вивчений механізм відкладення холестерину в кровоносній системі. Однак останні дослідження дозволили відокремити зерна від плевел. Було з'ясовано, що в організмі людини є два різновиди холестерину: їх умовно класифікують як «поганий» і «хороший».

Сучасна медицина більше не закликає знижувати рівень холестерину до мінімуму і лікувати його в домашніх умовах, сідаючи на найсуворіші рослинні дієти. Без нього клітинні мембрани втратять свою проникність, перестануть діяти статеві гормони, не буде засвоюватися вітамін D.

Шкіра, втративши свою здатність утворювати захисну плівку завдяки холестерину, почне пропускати мікроорганізми і віруси.

Все, що потрібно робити для позитивного метаболізму і нормального існування – контролювати співвідношення «поганого» і «хорошого» холестерину у власній крові. «Поганого», зрозуміло, повинно бути як можна менше.

Як лікувати холестерин в домашніх умовах

Щоб запобігти затвердіння судинних стінок за рахунок осідання на них «поганого» холестерину, досить дотримуватися деяких правил:

Як лікувати холестерин в домашніх умовах

Менше жирного м'яса – більше риби і морепродуктів.

 • менше жирного м'яса – більше риби і морепродуктів.
 • У мешканців морських держав «поганого» холестерину в крові практично немає. Це японці, італійці, жителі острівних держав.

  • відмова від трансжирів.
  • Іншими словами – тримайтеся подалі від фастфуду: чіпсів, сухариків, обсмажених горіхів, бургерів і т. п. Краще втамувати голод бананом, йогуртом або навіть свіжим круасаном, ніж котлетою в майонезі на скибі м'якої булки.

   • ні – курінню і міцного алкоголю.
   • Важко уявити, що робить з кровоносними судинами етиловий спирт в поєднанні з отрутами тютюнових виробів. Кровоносні судини буквально лопаються, особливо мікроскопічні капіляри особи. Тому в просторіччі поширене вираз – «сизий ніс алкоголіка».

    Слід уникати міцних спиртних напоїв. А в хорошому вині містяться корисні антиоксиданти і таніни, які зміцнюють стінки вен і артерій. Головне – знати міру.

    • посильне фізичне навантаження повинна стати нормою.
    • Не треба гвалтувати свій організм виснажливим бігом, щоденними тренуваннями і скуповувати тренажери десятками. Достатньо 20-30 хвилин в день просто рухатися: ходити пішки до найближчого магазину, пилососити, пританцьовуючи, потягатись, дістаючи кінчиками пальців до високого дверного отвору і т. п.

     • раз на тиждень влаштовувати день рослинної їжі.n Як лікувати холестерин в домашніх умовах

      Якщо стан здоров'я дозволяє, намагайтеся урізноманітнити свій стіл, влаштовуючи періоди, коли у вашому раціоні будуть виключно овочі і фрукти.

     • Якщо стан здоров'я дозволяє, намагайтеся урізноманітнити свій стіл, влаштовуючи періоди, коли у вашому раціоні будуть виключно овочі і фрукти. В радянський час в громадському харчуванні була добра традиція – влаштовувати «рибні дні». Підтримайте цей звичай і розширте його за рахунок «овочевих днів», «фруктових днів» і т. п.

      Проносні засоби для очищення кишечника швидкого дії рекомендується використовувати рідко і лише за призначенням лікаря. Детальніше з інформацією про них можна ознайомитись, натиснувши на посилання.

      І будьте здорові!


      Читайте також в рубриці «Здоров'я»

      Щитовидна залоза. Чому ми не японці?

      Щитовидна залоза. Чому ми не японці?

      Часом просто дивуєшся природі - наскільки все продумано в нашому...

      Які вітаміни приймати після 50 років жінці

      Які вітаміни приймати після 50 років жінці

      На жаль, кожна людина схильний до старіння. І якщо чоловіки...

      Програма оздоровлення організму за Чичаговою системою

      Програма оздоровлення організму за Чичаговою системою

      Священномученик Серафим (в миру – Леонід Михайлович Чичагов) у свій...

      Олексій Фомічов — здоровий спосіб життя і довголіття

      Олексій Фомічов — здоровий спосіб життя і довголіття

      З початку 21 століття у світі намітилася тенденція – люди...

      загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Токсини в організмі — симптоми

Токсини в організмі — симптоми

Організм будь-якої людини піддається інтоксикації...

Як спровокувати місячні

Як спровокувати місячні

Як спровокувати місячні, і чи...

Чим лікувати заїди в куточках гу…

Чим лікувати заїди в куточках губ терміново

Заїди в куточках губ —...

Як перервати вагітність на ранні…

Як перервати вагітність на ранніх термінах

Невтішна медична статистика стверджує, що...

Скільки калорій потрібно в день,…

Скільки калорій потрібно в день, щоб схуднути

Сьогодні ми будемо рахувати калорії...

Що робити, якщо ви захрипли або …

Що робити, якщо ви захрипли або пропав голос?

Якщо пропав голос? Перш за...

Як лікувати нігті на руках, якщо…

Як лікувати нігті на руках, якщо вони відходять від шкіри

Проблему відшарування нігтя можна вирішити...

Високий тиск - що робити?

Високий тиск - що робити?

Основна причина високого тиску -...

Навіщо і як потрібно вживати льо…

Навіщо і як потрібно вживати льон?

Ще з давнини лляне насіння...

Жовті нігті на ногах: причина і …

Жовті нігті на ногах: причина і лікування

Напевно, дуже складно знайти людину,...