Likarni UA

Як визначити гестоз у вагітних...

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)

Як визначити гестоз у вагітних...Існує важка і небезпечна як для вагітної жінки, так і для плода хвороба - гестоз. Розвиваючись у другій половині вагітності, гестоз порушує фізіологічний перебіг процесів харчування, росту і розвитку плоду і, найчастіше, сприяє передчасним пологам.

Ранні ознаки гестозу

Їх виділяють не дарма. По-перше, запідозрити не зовсім фізіологічне протікання вагітності повинен гінеколог. По-друге, сама жінка, маючи певні відхилення в стані здоров'я до вагітності, повинна удвічі серйозно поставитися до себе в цей важливий період життя.

Отже, під час кожного відвідування гінеколога жінку зважують, вимірюють артеріальний тиск і перевіряють результати аналізів сечі і крові. Це - швидкі, але дуже важливі етапи контролю за загальним станом вагітної жінки. Адже гестоз має три основні прояви: стійко підвищений артеріальний тиск (АТ), наявність великої кількості білка в сечі і набряки. І якщо останній прояв багато хто схильний відносити до венозної недостатності або захворювань серцево-судинної системи, то ігнорувати високий АТ або білок у сечі (протеїнурію) вже не вийде.

Самопочуття жінки спочатку порушено незначно: запаморочення, головні болі і навіть спрагу вона може віднести до задушливого робочого приміщення, адже декретна відпустка починається тільки з 30 тижнів вагітності. Поступово, за відсутності лікарської допомоги, стан може погіршуватися. Досить часто жінки звертаються зі скаргами на зниження активності плода - у другій половині вагітності ворушіння повинні бути достатньо виразними.

Підтвердження діагнозу


Як таке підтвердження не потрібно - самі за себе говорять і «погані» аналізи сечі з вмістом білка до кількох грам (в нормі його кількість не повинна перевищувати 0,033 г / л), і погіршення загального стану вагітної жінки, і систолічний артеріальний тиск до 150 мм . рт. ст. 

Якщо в першій половині вагітності жінка страждала яскраво вираженим токсикозом, то настороженість гінеколога зберігається і в другій половині, оскільки саме він є основним передвісником гестозу.

В акушерській практиці відмічено, що гестози частіше розвиваються у жінок з великим плодом, при багатоводді або багатоплідної вагітності.

Ступеня тяжкості гестозу

Лікарі, в свою чергу, виділяють кілька ступенів тяжкості гестозу для більш швидкої діагностики прогресування стану.

1-й ступінь тяжкості або легкий гестоз проявляється нефропатією 1-го ступеня і досить швидко проходить - всього 2-3 тижні. Однак лікування в умовах відділення патології вагітності ніхто не відміняв.

2-й ступінь тяжкості може тривати до місяця, проявляється нефропатією 2-го ступеня і значно загрожує стану плода. Лікування також проходить під контролем відділення патології вагітності. А лікарі вирішують питання про можливість і необхідність збереження вагітності або екстренних пологах. Прогресуючий гестоз не залишає можливості подальшого виношування дитини і є прямим показанням до швидкого розродження.

Більш глибокі знання про процес формування та розвитку гестозу вагітній жінці зовсім не потрібні. Набагато важливіше попередити цю грізну патологію. Вище ми вже говорили про невід'ємні етапи обстеження під час вагітності в жіночій консультації. Тепер обговоримо їх більш докладно.

1. Чи були у вас до вагітності «стрибки» тиску або метеопатій (залежність стану здоров'я від погодних умов)? Якщо подібне мало місце, то під час вагітності гестоз легкого ступеня ви можете спокійно віднести до погодних катаклізмів і пропустити момент формування патології. Тому вимірювання артеріального тиску та його фіксування - важливі складові вашого здоров'я. Для більш зручної оцінки свого рівня тиску ми пропонуємо використовувати формулу: АТ середнє = (САД + 2ДАД) / 3, де САД - систолічний (верхній) артеріальний тиск, ДАТ - діастолічний артеріальний тиск.

У нормі у здорової вагітної жінки середній артеріальний тиск буде не більше 100 мм рт. ст. Його збільшення більш ніж на 10 мм рт. ст. свідчить про розвиток патології.

2. Якщо ви за місяці вагітності додали до 8 кг, а через тиждень зрозуміли, що не можете застебнути ніякий одяг, не поспішайте робити висновки про раптове зростання плоду. Ретельно огляньте свої ноги (або вдайтеся до допомоги чоловіка або подруги). Чи видно маленькі вени? Якщо вони не помітні, а ноги схожі на подушки, зверніться до гінеколога і починайте вести другий щоденник (перший - артеріальний тиск). У ньому потрібно відобразити кількість випитої за день рідини і кількість виділеної сечі.

3. Гарний у вас зір ? Якщо ви ніколи не страждали на короткозорість, далекозорість або інші захворювання зорового апарату, то погіршення зору (частіше поступове) є ознакою патології очного дна. На початкових стадіях зміни в очному дні незначні, але поступово розвивається ангіопатія і набряк сітківки (на початку прееклампсії).

Спеціальне офтальмоскопічне дослідження проводиться з метою діагностики стану внутрішньочерепних судин і виявляє патологію, що локалізуються в очному дні. Тому й своєму зору потрібно приділяти достатню увагу. Крім перерахованих вище найбільш простих способів розпізнати і контролювати перебіг гестозу, існують і інші, лабораторні методи дослідження. Біохімічний аналіз крові може багато що розповісти про стан організму вагітної жінки. Наприклад, для діагностики ступеня тяжкості гестозу визначають білковий склад плазми крові (адже білок при цьому втрачається у великих кількостях разом з сечею). Робити біохімічний аналіз крові часто не рекомендується, але, по можливості, зазначені терміни краще не пропускати.

У багатьох жінок до цих пір викликає обурення той факт, що акушери-гінекологи прагнуть в екстрених випадках врятувати спочатку матір, а вже потім її дитину. У ситуаціях, коли преклампсія або еклампсія розвиваються стрімко, плід розцінюється як провокуючий фактор, тому розродження виступає в ролі першого етапу невідкладної допомоги. Але це зовсім не означає, що у спробі врятувати породіллю, лікарі забудуть про її дитину. Відразу після народження малюк передається досвідченим неонатологам і отримує належні турботу, увагу і, при необхідності, лікування.


Читайте також в рубриці «Здоров'я»

Чому з'являються родимки, п'ятна на тілі?

Чому з'являються родимки, п'ятна на тілі?

У кожного з нас бувають родимки, у деяких вони обсипали...

Правильне харчування для здорового способу життя

Правильне харчування для здорового способу життя

Кожен, хто цікавився правильним харчуванням, знає: слід вживати більше фруктів...

Регулярные посещения гинеколога обязательны для каждой женщины

Современная гинекология в киеве — это отдельная отрасль медицины, которая...

"Лелека": женская консультация и роддом мирового уровня

"Лелека": женская консультация и роддом мирового уровня

Здоровье женщины требует особого внимания, потому что она — будущая...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Токсини в організмі — симптоми

Токсини в організмі — симптоми

Організм будь-якої людини піддається інтоксикації...

Як спровокувати місячні

Як спровокувати місячні

Як спровокувати місячні, і чи...

Чим лікувати заїди в куточках гу…

Чим лікувати заїди в куточках губ терміново

Заїди в куточках губ —...

Як перервати вагітність на ранні…

Як перервати вагітність на ранніх термінах

Невтішна медична статистика стверджує, що...

Скільки калорій потрібно в день,…

Скільки калорій потрібно в день, щоб схуднути

Сьогодні ми будемо рахувати калорії...

Що робити, якщо ви захрипли або …

Що робити, якщо ви захрипли або пропав голос?

Якщо пропав голос? Перш за...

Як лікувати нігті на руках, якщо…

Як лікувати нігті на руках, якщо вони відходять від шкіри

Проблему відшарування нігтя можна вирішити...

Високий тиск - що робити?

Високий тиск - що робити?

Основна причина високого тиску -...

Навіщо і як потрібно вживати льо…

Навіщо і як потрібно вживати льон?

Ще з давнини лляне насіння...

Жовті нігті на ногах: причина і …

Жовті нігті на ногах: причина і лікування

Напевно, дуже складно знайти людину,...