Як перемогти втому після пологів?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)

Як перемогти втому після пологів?Ритм життя жінки, яка нещодавно стала мамою, дуже напружений, і часто здається, що неможливо розірвати вічне коло повсякденних турбот. Адже іноді так хочеться по-справжньому розслабитися і відпочити!

Більшість мам не особливо замислюються над тим, як вони себе відчувають. У післяпологовий період жінки захоплюються турботою про малюка і більшу частину своєї уваги і часу приділяють дитині. Не переймаючись за себе, вони створюють сприятливі умови для виникнення депресій і стресів. Тому варто вибрати хороший перинатальный центр чита, в якому доглянуть за вами протягом уього часу вагітності.

Всім відомо, до чого приводить стан постійного стресу, тому іноді просто необхідно відпочивати в стрімкому потоці життя. Уміння розслаблятися робить нашу свідомість ясною і дає нові сили, необхідні для виховання дитини. На сьогоднішній день існує безліч методів релаксації, ось лише деякі з них, доступні кожній жінці, незалежно від віку і матеріального положення:

Сон

Це природний спосіб, за допомогою якого організм нейтралізує активність і порушення, характерні для періоду неспання, і тим самим захищає від виснаження клітини кори головного мозку. Своєчасний, повноцінний сон можна назвати кращим засобом відпочинку, розслаблення і повного відновлення сил. Однак після народження малюка про повноцінний сон можна тільки мріяти.

Як же бути? Якщо дитина спить вдень, відкладіть домашні турботи і спробуйте відпочити. Якщо ви не можете заснути, то закрийте очі і полежіть так якийсь час. Добре, якщо у вас є родичі, здатні допомогти. Тоді можна тимчасово перекласти догляд за малюком на їхні плечі, а самій постаратися виспатися.

Душ

Найкраще підійде контрастний душ, тим більше що він не тільки відновлює сили, впливаючи практично на всі органи нашого тіла, але ще й благотворно впливає на лактацію. На таку процедуру досить виділити кілька хвилин. Вона полягає у чергуванні гарячої та холодної води. Спочатку кілька хвилин гарячої води, потім хвилину або менше холодної, і так не менше трьох разів. Під душем потрібно не стояти, а тупцювати на місці, щоб ступні ніг більше стикалися з водою. Закінчити водні процедури треба холодною водою. Потім розтертися жорстким рушником.

Дихання

Це найважливіший процес в організмі людини. Завдяки йому наша кров насичується киснем, живлячи потім кожну клітинку.

Сядьте зручно на стілець, випряміть спину, руки покладіть вільно на коліна. Заспокойте дихання. Тепер зробіть глибокий вдих, відчувши, як повітря проникає в найдальші куточки ваших легенів, а груди при цьому розширюються. На вдиху корисно подумки вимовляти: «Я вдихаю щастя» або «Я вдихаю здоров'я». Зробіть видих, потім знову зробіть вдих і видих і т.д. Виконуйте цю вправу протягом 5-10 хвилин.

Фантазії

Цей метод підійде для тих, хто володіє живою уявою. Образи мають велику силу: вони можуть викликати зовсім різні стани, від смутку до радості, від повного розслаблення до мобілізації усіх сил. Прекрасні і світлі картини, представлені нашим розумом, допомагають наповнитися позитивними емоціями, відпочити і розслабитися. Найбільш дієві образи для релаксації - уявлення, що ви гуляєте по лісі або лежите на березі моря. Навіть швидкоплинне занурення в таку комфортну ситуацію благотворно впливає на самопочуття людини.

Мистецтво

Ефект релаксації може бути досягнутий при прослуховуванні спеціально підібраної музики, перегляді картин, відеосюжетів і т.д. Всілякі методи, пов'язані з танцювальними рухами, також сприяють релаксації організму. Прекрасним антистресовим методом є спів. Особливо добре співати для малюка - кращого слухача ви не знайдете. Крім того, в пісні ви повніше зможете показати всю гаму почуттів, що виражає вашу любов до дитини.

Сміх

Сміх викликає реакцію нашого тіла, яка сприяє оздоровленню всього організму. Усі м'язи спочатку стискаються, потім розслабляються. Дихання і пульс тимчасово частішають, завдяки чому кров збагачується киснем. А клітини головного мозку знижують свою чутливість до болю. Чим більше смішного ми знаходимо в собі або в різних ситуаціях, тим більше стаємо стійкими до стресу і несприятливих впливів. Смійтеся на здоров'я!

Природа

Навколишня природа вносить у наше життя гармонію і спокій. Здійснюючи прогулянки з коляскою, ви одночасно можете релаксувати. Особливо корисно гуляти серед дерев, вважається, що вони здатні витягувати з людини весь накопичений негатив. Якщо є можливість, постарайтеся іноді виїжджати з родиною до моря або озера, в ліс або парк, в гори, одним словом - ближче до природи.

Якщо немає можливості виїхати на природу, то можна хоча б відтворити її куточок у себе вдома - посадити квіти і кімнатні дерева, завести акваріум, влаштувати міні-водоспад і т.д. Звуки, кольори і запахи живої природи - одне з найбільш потужних і дієвих засобів для досягнення повного розслаблення.

Ось такі прості, але дієві методи! Вибирайте для себе той спосіб релаксації, який більше підходить вам, виходячи з умов вашого життя і завантаженості. І нехай втома залишиться в минулому.


Читайте також в рубриці «Материнство»

Як правильно вибрати підгузники для дитини?

Як правильно вибрати підгузники для дитини?

Сучасні батьки при народженні малюка вибирають одноразові підгузники, адже вони...

Як молодим мамам реагувати на нав'язливі поради?

Як молодим мамам реагувати на нав'язливі поради?

Порадники бувають різні і більшість з них - це зовсім...

Як вибрати підгузники для новонароджених і дітей до року?

Як вибрати підгузники для новонароджених і дітей до року?

Коли в будинку з'являється малюк, то пропадають спокій і сон,...

Що потрібно знати при виборі слінга для новонародженого?

Що потрібно знати при виборі слінга для новонародженого?

Велика частина сучасних мам знають багато чого про слінги та...

загрузка...

Рекомендуємо:

Вагітність на mamatato.com

Все, що потрібно знати про вагітність і материнство.

Вагітність на mamatato.com

Це питання виникає у новоспечених вагітних одним з перших.
загрузка...

ТОП-10 по темі:

Як розвивається вагітність...

Як розвивається вагітність...

Як відбувається розвиток вагітності по...

Чи робити дитині щеплення (приви…

Чи робити дитині щеплення (прививки)?

Щеплення - болюча тема для...

Який одяг потрібен новонароджено…

Який одяг потрібен новонародженому?

Питання «Який одяг потрібен новонародженому?»,...

Годування грудьми. Як кинути та …

Годування грудьми. Як кинути та перестати?

Ось вже ваш малюк підріс,...

Діти. Виховувати чи любити?

Діти. Виховувати чи любити?

Коли в родині з'являються діти,...

Як читання казок впливає на дити…

Як читання казок впливає на дитину...

Старі, добрі казки розповідають малюкові...

Як дізнатися вагітна чи ні...

Як дізнатися вагітна чи ні...

У кожної жінки вагітність протікає...

Рекомендації при виборі дитячого…

Рекомендації при виборі дитячого ліжечка

Народження малюка, напевно, найщасливіша і...

Як правильно прати дитячі речі?

Як правильно прати дитячі речі?

Речі маленької дитини кожен день...

Як привчити дитину до порядку...

Як привчити дитину до порядку...

Кожна мама знає, що значить...