Likarni UA

Сорбенти для очищення організму та їх назви

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)

Кожен хоча б раз мав справу з інтоксикацією, яка виникла через харчових або алкогольних отруєнь, передозування ліків та ін. Для виведення отруйних речовин з організму і створені спеціальні сорбенти. Асортимент таких препаратів дуже широкий. Які є сорбенти для очищення організму та їх назви?

Сорбенти на основі активованого вугілля

База ліків, що мають у складі лише таку складову, вельми обширна. Сюди належать усім відомі таблетки «Активоване вугілля». Крім того, випускається безліч препаратів з ідентичним складом, наприклад: «Сорбекс», «Карболен», «Карбопект», «Карболонг», «Ультра-Адсорб» і багато інших.

Сорбенти для очищення організму та їх назви

Активоване вугілля — сорбент, який використовується вже майже 100 років

Ці препарати виготовляються у формі таблеток і порошків. Вони допомагають очищати організм при диспепсії, метеоризмі, високої кислотності, алергії, отруєння токсичними речовинами, глікозидами, солями важких металів, лікарськими речовинами, отрутами.

Препарати на основі кремнію

Сорбенти для очищення організму та їх назви

Атоксіл

Це «Атоксіл», «Полісорб МП», «Силікс» та ін. Вони випускаються у вигляді порошку. Використовуються при лікуванні гепатитів, цирозу печінки, хвороб нирок, гострій рецидивуючої кропив'янки, набряку Квінке. Допомагають зняти інтоксикацію при гострих захворюваннях кишечника, алергіях, отруєннях.

Кремнієві сорбенти протипоказані при індивідуальній непереносимості, загостренні виразки, вагітності, лактації, кишкової непрохідності, кровотечі в ШКТ, а також дітям віком до одного року.

Кошти з полівінілпіролідоном

Такі сорбенти для очищення організму мають назви «Пласдон», «єрготекс», «Повідон», «Полівідон». Виробляються у формі водно-сольових розчинів. Їх використовують при різних видах інтоксикацій (онкології, сепсис, інфекції ШКТ, післяопераційний період, токсикоз під час вагітності, похмільний синдром, гемолітичний розлад у новонароджених).

Ліки на основі полівінілпіролідону протипоказані при астмі, внутрішньочерепних крововиливах, гострому нефриті, гіперчутливості. Вагітним і годуючим прийом таких засобів дозволено після призначення лікарем.

Сорбенти з полиметилсилоксана полигидратом

Сорбенти для очищення організму та їх назви

Ентеросгель

До них відноситься, наприклад, паста «Ентеросгель». Це досить безпечний препарат. Він не всмоктується в ШКТ. Використовувати його можуть навіть вагітні та діти. Він відновлює кишкову мікрофлору. Протипоказаний при непереносимості і атонії кишечника.

Препарат допомагає при інтоксикаціях (у тому числі отрутами і сильнодіючими речовинами), ниркової недостатності, вірусному гепатиті, гнійно-септичних захворюваннях, гострих кишкових інфекціях. Ентеросгель використовується при лікуванні алергічних захворювань.

Сорбенти для очищення організму рослинного походження

Сорбенти для очищення організму та їх назви

Пектовит

До складу цієї групи входять препарати з лігніном, хітином, целюлозою, пектином. Причому найбільш ефективними засобами є сорбенти з лігніном. Вони використовуються для очищення організму при гострих і важких станах. Всі інші препарати цієї групи є БАДами.

Пектинові сорбенти представлені, наприклад, засобами «Пектин цитрусовий», «Пектин яблучний», «Пектовит». Їх виробляють з пектину, одержуваного з фруктів. Таке речовина сприяє виведенню з кишечника залишків неперетравленої їжі, холестерину, важких металів і мікробів. Крім того, пектин допомагає загальмувати розвиток онкологічних захворювань.

На основі лігніну є, наприклад, такі сорбенти: «єнтегнин», «Полипефан», «Лигносорб». Вони випускаються у формі гранул, порошків, паст і таблеток. Не рекомендується використовувати довше 20 днів. Тривалий їх прийом призводить до зменшення всмоктування кальцію і вітамінів.

Такі препарати виводять радіонукліди, солі важких металів, ксенобіотики, алкалоїди. Показані при хворобах ШЛУНКОВО-кишкового тракту, деяких гінекологічних та стоматологічних захворюваннях, алергіях, алкогольної інтоксикації, харчових отруєннях, диспепсичних розладах та ін.

Приймати такі препарати не можна при запорах, гіперчутливості, антацидному гепатиті С, загостренні виразкових захворювань ШЛУНКОВО-кишкового тракту.

Сорбенти для очищення організму та їх назви

Мікотон

До сорбентів на основі клітковини відносяться, наприклад: «Сорбовит-К», «Рослинна клітковина», «Висівки пшеничні». Випускаються у формі болюсів і порошку. Такі кошти не варто приймати при запорах, непереносимості, загострень захворювань ШКТ. Використовуються для очищення організму при інтоксикаціях, дисбактеріозі, системної єндотоксемии.

Група хітинових коштів представлена, наприклад, препаратом «Мікотон». Вони допомагають виведенню з ШКТ холестерину, жирних кислот, отруйних речовин. Показані при захворюваннях печінки, ШЛУНКОВО-кишкового тракту, нирок, алергії, зниженні імунітету, діабеті. Допомагають виводити з організму шлаки. Протипоказані при непереносимості.

Кошти на основі целюлози – це, наприклад, таблетки з целюлозою «Тяньши». Така складова допомагає усунення токсинів, залишків неперетравленої їжі, патогенних мікробів. Ці сорбенти не треба приймати разом з хітиновими засобами.

Комбіновані сорбенти

Сорбенти для очищення організму та їх назви

Смекта

Крім препаратів, наведених раніше, випускаються засоби комбінованого типу, наприклад:

 • «Смекта», «Неосмектин», «Діосмектит». До складу таких сорбентів входить діосмектит, одержуваний шляхом змішування магнію силікат алюмінію або алюмінію та оксиду кремнію.
 • «Еко-Код». У нього входять аспаргін, бетаїн і пектин.
 • «Лиферан», «Білий вугілля». У їх складі поєднуються діоксид кремнію і целюлоза.
 • «Сорбіогель». Він виготовлений з висівок, пектину, клітковини і полисорбовита.
 • «Лактобиоєнтеросгель» і «Сорболонг» поєднують в собі дію ентеросгелю та пробіотиків.
 • Сорбенти для очищення організму (назви яких наведено вище) представляють досить великий список препаратів. Але краще до початку їх прийому порадитися з фахівцем.


  Читайте також в рубриці «Здоров'я»

  Ювенологія: сенсаційні методики схуднення і омолодження

  Ювенологія: сенсаційні методики схуднення і омолодження

  Ювенология в перекладі з латині — «вчення про молодості».У сучасному...

  Фунготерапія-лікування грибами

  Фунготерапія-лікування грибами

  Лікування грибами, а саме це і ховається за терміном "фунготерапія"...

  Як лікувати гайморит

  Як лікувати гайморит

  Як лікувати гайморит, вам розповість кожен лікар в ЛОР відділенні,...

  Розсіяний склероз: симптоми і лікування народними засобами

  Розсіяний склероз: симптоми і лікування народними засобами

  Розсіяний склероз – захворювання прогресуючого характеру, характеризується наявністю специфічних вогнищ...

  загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Токсини в організмі — симптоми

Токсини в організмі — симптоми

Організм будь-якої людини піддається інтоксикації...

Як спровокувати місячні

Як спровокувати місячні

Як спровокувати місячні, і чи...

Чим лікувати заїди в куточках гу…

Чим лікувати заїди в куточках губ терміново

Заїди в куточках губ —...

Як перервати вагітність на ранні…

Як перервати вагітність на ранніх термінах

Невтішна медична статистика стверджує, що...

Скільки калорій потрібно в день,…

Скільки калорій потрібно в день, щоб схуднути

Сьогодні ми будемо рахувати калорії...

Що робити, якщо ви захрипли або …

Що робити, якщо ви захрипли або пропав голос?

Якщо пропав голос? Перш за...

Високий тиск - що робити?

Високий тиск - що робити?

Основна причина високого тиску -...

Навіщо і як потрібно вживати льо…

Навіщо і як потрібно вживати льон?

Ще з давнини лляне насіння...

Як лікувати нігті на руках, якщо…

Як лікувати нігті на руках, якщо вони відходять від шкіри

Проблему відшарування нігтя можна вирішити...

Вітрянка у дітей

Вітрянка у дітей

Всі батьки дуже переживають, коли...