Вибираємо туристичний рюкзак правильно?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 (1 Голос)
Вибираємо туристичний рюкзакДосвідчені туристи знають - від якісного туристичного рюкзака може залежати успішність запланованого походу, а також і здоров'я самого туриста. 

Якщо ви вирішили купить рюкзак, то вам напевне відомо, що в інвентарі любителя помандрувати - це найважливіша покупка, адже саме від рюкзака залежить комфорт людини при носінні важких туристичних вантажів, здоров'я спини і попереку. На сьогоднішній день існує величезний вибір туристичних рюкзаків. Зупинимо свою увагу на трьох основних типах рюкзаків: м'які, станкові і напівстанкові.

М'який рюкзак

Цей вид рюкзака має солідну різноманітність за своєю формою, тканиною, шириною і способам кріплення лямок і пояса. Такі рюкзаки мають найменшу вартість, компактні і мають малу вагу, але якщо вага рюкзака буде не правильно складена, то подорож для туриста принесе масу клопоту і незручностей.

Станковий рюкзак

В основу цього виду рюкзака входить жорсткий металевий каркас, до якого прикріплені лямки, пояс і сам рюкзак. Основна перевага цього рюкзака полягає в тому, що вага при перенесенні вантажу розподілена рівномірно, і турист може переносити великі тяжкості з абсолютно рівною спиною, що позитивно позначається на здоров'ї і витривалості туриста.

При укладанні вантажу в рюкзак не має ніякого значення, що і в якій послідовності в ньому лежить, все одно вага рівномірно розподілиться на всю площу рюкзака. Станковий туристичний рюкзак - абсолютно незамінна річ при тривалих переходах на великі дистанції по рівній місцевості, ідеально підходить для перенесення незручного і важкого вантажу. Але крім плюсів даного типу рюкзака, є і мінуси: іноді жорстка рама заподіює незручність туристу, це пов'язано з анатомічною особливістю тіла людини. Крім цього, початкова вага рюкзака досить великий, а також його складно транспортувати в порожньому вигляді. Крім цього, у станкового рюкзака є кілька місць, які найбільш уразливі до поломок, - це місця з'єднання лямок і станини, а також анатомічний вигин самого виробу.
Ці ушкодження вкрай складно ремонтувати в умовах походу. На сьогоднішній день станкові рюкзаки випускають обмеженим тиражем, даний тип туристичного рюкзака фахівці не радять купувати початківцям туристам.

Напівстанковий рюкзак

Інша назва цього рюкзака - анатомічний рюкзак, його особливістю є металеві або пластикові пластини, які служать як каркас жорсткості. Однак даний тип рюкзака трохи поступається своєму суперникові - станковому рюкзаку в здатності перенесення важких вантажів. Анатомічний рюкзак коштує трохи дорожче м'якого рюкзака, але при цьому його вага нижча, ніж у станкового. При перенесенні вантажу спина у туриста пряма, що робить цей рюкзак популярним в туристичному світі.

Як зробити правильний вибір?

Як вибрати найбільш популярні типи рюкзаків: м'який і напівстанковий. Перше, на що слід звернути увагу - це на тканину, яка повинна бути міцною і зносостійкою. Найбільш популярні синтетичні тканини «кордура» і «Оксфорд», часто основну тканину покривають водовідштовхувальним покриттям, яка, до слова, від сильного дощу вміст рюкзака не рятує. Шви рюкзака повинні бути виконані з капронової нитки подвійним простроченням, іноді для цих цілей використовують спеціальну стрічку.

Не варто довіряти швам, які оброблені оверлоком - ці шви недовговічні, і часто можуть підвести вас в самий не підходящий для цього момент.

Досвідчені туристи знають, що найбільш зручна форма дна рюкзака - овальна, а не більш звична для багатьох прямокутна. Форму самого рюкзака і тип клапана кожен турист підбирає під себе, тут складно віддати будь-якому типу і форми перевагу.

Читайте також в рубриці «Як вибрати»

Як вибрати стільці для кухні

Як вибрати стільці для кухні

Кухня - місце, де доводиться проводити велику кількість часу. Це...

Як вибрати дитячу шапку?

Як вибрати дитячу шапку?

Кожен батько щодня турбується про здоров'я своєї дитини взимку, і...

Як вибрати ідеальну люстру в спальню?

Як вибрати ідеальну люстру в спальню?

Люстра відіграє величезну роль в кожному приміщенні, спальна кімната -...

Вибираємо дитячу дорожню сумку

Вибираємо дитячу дорожню сумку

Подорожувати люблять всі! А маленькі діти - особливо. У передчутті...

загрузка...

Додати коментар

Захисний код
Оновитизагрузка...

Зараз коментують:

ТОП-10 по темі:

Подарунки на новосілля

Подарунки на новосілля

Закінчення ремонту або переїзд на...

Що подарувати дитині на 6 років?

Що подарувати дитині на 6 років?

Шестирічні діти все ще зберігають...

Що можна подарувати дитині?

Що можна подарувати дитині?

Що подарувати на день народження?...

Вибираємо тканину для постільної…

Вибираємо тканину для постільної білизни

Вибір постільної білизни не просте...

Що подарувати мамі на День матер…

Що подарувати мамі на День матері?

День матері - це особливе...

Як вибрати пилосос (порохотяг)?

Як вибрати пилосос (порохотяг)?

Нещодавно пилосос «відзначив» день народження...

Як вибрати пароочисник (пароочищ…

Як вибрати пароочисник (пароочищувач)...

Пароочищувачі зараз дуже часто рекламують...

Як вибрати термобілизну...

Як вибрати термобілизну...

Вибір термобілизни починається з визначення...

Як вибрати гітару...

Як вибрати гітару...

На смак і колір товариша...

Як вибрати ванну?

Як вибрати ванну?

Ви нарешті вирішили зробити ремонт...