Чи робити дитині щеплення (прививки)?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 3.88 (8 Голосів)
щеплення (прививки)Щеплення - болюча тема для багатьох батьків. У наш час, коли стала доступна інформація про вакцинації, її супротивників стає все більше. На просторах Інтернету можна знайти безліч сайтів, які створюються в допомогу молодим і недосвідченим батькам. Постраждалі від щеплень лякають молодих матусь, а батьки, чиї діти важко перехворіли дитячими хворобами, радять не грати зі здоров'ям дитини і щепитися як годиться. 

А як годиться? У перші 24 години життя дитині роблять щеплення проти гепатиту В. У плині наступних 3-5 діб - БЦЖ . Після трьох місяців дитині проводять вакцинацію проти кашлюку, дифтерії, правця та поліомієліту. Друга і третя вакцинація - в 4,5 і 6 місяців відповідно. В рік дитині роблять щеплення проти кору, краснухи та паротиту. З 1,5 років до чотирнадцятирічного віку проводиться ревакцинація проти вищеперелічених хвороб. Напрошується питання, чи не забагато?

Кому вакцинування дійсно необхідно, хто в групі ризику? Це діти наркоманів, повій, батьків, які ведуть асоціальний спосіб життя. Немовля навряд чи піде найближчим часом в перукарню або стоматологію, вийде грати на майданчик, де частенько збираються наркомани, тому чи має сенс додатково травмувати новонародженого, який і без того переніс величезний стрес?
Бацила Кальметта-Герена, або БЦЖ. Вакцина БЦЖ вводиться дитині в перші дні життя, в пологовому будинку. Оскільки питання захворюваності на туберкульоз коштує в нашій країні досить гостро, педіатри наполегливо радять захистити дитину за допомогою щеплення. Тільки ось незрозуміло, чому в Україні при 99%-вим охопленні щепленнями БЦЖ стільки людей хворіють на туберкульоз? Туберкульоз - хвороба соціальна. Якщо в країні голод, війна, антисанітарна обстановка, туберкульозом може захворіти навіть та людина, яка була щеплена за всіма правилами. Але якщо в родині немає хворих на туберкульоз, батьки піклуються про своїх дітей, прищеплюють їм навички гігієни та здорового способу життя, загартовують їх, чи потрібно робити щеплення БЦЖ?

Коклюш, дифтерія і правець - хвороби досить небезпечні. Однак, як показує статистика, смертність від цих захворювань висока в основному в країнах третього світу. Нескладно вибудувати логічний ланцюжок: в тих місцях, де немає чистої питної води, де антисанітарні умови життя, хвороби будуть поширюватися значно швидше, і забирати більше життів, незалежно від проведення вакцинації.

У наших поліклініках батьки зустрічають нерозуміння з боку педіатрів . Як це, не робити щеплення? Адже вони всерйоз вважають, що без щеплень ми б давно вимерли. Але ж немає щеплень від СНІДу, скарлатини, тифу, холери, тоді чому ж ми ще живемо? Скільки чоловік щорічно гинуть в автомобільних аваріях, скільки майбутніх громадян України знищуються під час абортів? А нас лякають дитячими хворобами. Тема щеплень настільки складна, що не кожен батько хоче заглиблюватися у вивченні цього питання і спокійно дозволяє лікарям розпоряджатися здоров'ям власної дитини. Але ми знаємо, що такі дії іноді обертаються для батьків трагедією. Тому хочеться порадити всім, хто стоїть перед вибором - подумайте! Уважно вивчіть протипоказання до введення вакцини, ознайомтеся з можливими ускладненнями, вивчіть статистику захворюваності у вашому регіоні. Рішення повинні приймати тільки ви, але не лікар, якому дано наказ прищепити якомога більше дітей. Який би вибір ви не зробили, пам'ятайте - відповідальність лежить тільки на вас.

Читайте також в рубриці «Материнство»

Як вибрати підгузники для новонароджених і дітей до року?

Як вибрати підгузники для новонароджених і дітей до року?

Коли в будинку з'являється малюк, то пропадають спокій і сон,...

Чи корисні ходунки для дитини?

Чи корисні ходунки для дитини?

Підростаючий малюк, вже навчився сидіти, вимагає до себе все більше...

Чому малюк плаче?

Чому малюк плаче?

Напевно, немає такої матусі, яку не цікавило б це питання....

Як почати економити після народження малюка

Як почати економити після народження малюка

Ні для кого не секрет, що молодій сім'ї після народження...

загрузка...

Рекомендуємо:

Вагітність на mamatato.com

Все, що потрібно знати про вагітність і материнство.

Вагітність на mamatato.com

Це питання виникає у новоспечених вагітних одним з перших.
загрузка...

ТОП-10 по темі:

Як розвивається вагітність...

Як розвивається вагітність...

Як відбувається розвиток вагітності по...

Який одяг потрібен новонароджено…

Який одяг потрібен новонародженому?

Питання «Який одяг потрібен новонародженому?»,...

Чи робити дитині щеплення (приви…

Чи робити дитині щеплення (прививки)?

Щеплення - болюча тема для...

Годування грудьми. Як кинути та …

Годування грудьми. Як кинути та перестати?

Ось вже ваш малюк підріс,...

Діти. Виховувати чи любити?

Діти. Виховувати чи любити?

Коли в родині з'являються діти,...

Як читання казок впливає на дити…

Як читання казок впливає на дитину...

Старі, добрі казки розповідають малюкові...

Як дізнатися вагітна чи ні...

Як дізнатися вагітна чи ні...

У кожної жінки вагітність протікає...

Рекомендації при виборі дитячого…

Рекомендації при виборі дитячого ліжечка

Народження малюка, напевно, найщасливіша і...

Як правильно прати дитячі речі?

Як правильно прати дитячі речі?

Речі маленької дитини кожен день...

Як привчити дитину до порядку...

Як привчити дитину до порядку...

Кожна мама знає, що значить...