Як перебороти страх перед пологами

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.50 (2 Голосів)
страх перед пологамиУ душі будь-якої жінки живе страх перед пологами. Це страх родового болю, страх, що не вийде впоратися, страх розривів і розрізів, жах перед тим, що дитина може травмуватися або померти при пологах ... Страх перед пологами успішно підтримується стереотипами, які ще були за часів Союзу, де жінка, що народжує це пацієнт і об'єкт маніпуляцій, а дитина і зовсім бездушна істота. 

В пологового будинку лікарі всю вагітність ставляться до вагітної як до хворої людини, ставлять купу діагнозів, між тим вагітність це не хвороба, а всього лише фізіологічний стан ... Як побороти страх перед пологами? Як перестати боятися?

Для початку потрібно визнати, що страх має особливість матеріалізуватися. Якщо чогось сильно боятися - це може трапитися. І в той же час страх це не те, що можна ігнорувати в надії, що від цього він пройде і зникне сам собою. Ваші страхи, які ви наполегливо будете ігнорувати, і заганяти всередину себе, неминуче «вилізуть» в самий невідповідний момент. Є тільки один спосіб, який дозволяє подолати страх перед пологами. Потрібно подивитися йому в обличчя, визнати його, і знайти спосіб перетворити на свого союзника. Ми іноді самі не знаємо, чого боїмося, і варто розібратися в собі і знайти конкретну причину страху. Може бути, ви боїтеся, що дитина заплутається в пуповині і задихнеться? Або вам страшно, що вона застрягне в родових шляхах? Найчастіше в таких страхах винуваті надмірні негативні знання, тому що зараз можна багато чого прочитати.

Можливість задавати питання тому, хто дійсно відповість на них і все пояснить, дає можливість перестати боятися, отримавши правильне знання, дуже допомагають курси підготовки до пологів. Нерідко власний негативний досвід перших пологів породжує страх перед другими пологами. З таким страхом впоратися складніше за все, він має цілком матеріальні коріння, пам'ять про пережите вже одного разу, і це страх повторення ситуації. Знайшовши свого лікаря, плануючи і вагітність та пологи, вдається переконати себе що цього разу все буде добре, і закінчиться благополучно.

І все ж, основний страх вагітних - це страх перед болем в пологах. Часом він такий сильний, що ми йдемо на все що б уникнути навіть можливості відчути біль, не думаючи про дитину. Кесарів розтин, знеболювання пологів методом перидуральної анестезії все ж не благо для нашої дитини. Так, пологи - це боляче. Це правда, але силу цього болю зазвичай перебільшують, пережити його можна, і можна навіть зменшити при відповідній психологічній підготовці. Давайте подивимося на пологи очима дитини. Для неї народження це те, що залишить відбиток на все життя. Дитина самотня під час народження, і вона немов опиняється між двома світами, в повній невідомості перед тим, що відбувається. Вона відчуває під час пологів біль, і задихається, їй не вистачає кисню. Якщо ви думаєте що для дитини народжуватися не боляче, то помиляєтеся, навряд чи сильний тиск, від якого кістки черепа заходять одна за одну, а на голові утворюється пологова пухлина, лопаються судини на обличчі, може бути безболісним. І якщо ви розумом розумієте, що пологи коли-небудь закінчаться, крихітка цього не знає, її муки тривають в невіданні майбутнього і, по суті, нескінченні.

При цьому це перша біль, з якою малюк зустрічається у своєму житті. Що може підтримати його і полегшити цей стрес? Тільки мамина підтримка. Контакт між вами двома виникає ще під час вагітності, якщо вам добре, то і дитині теж добре. Вона вже прекрасно дізнається і відрізняє ваш голос, і звичайно, розпізнає емоції. Ви весь її світ, вона нічого крім вас поки не знає. Якщо ви в пологах будете переживати страх, це передасться дитини. Гормони стресу, які принесе їй  ваша кров, ваші крики, які вона буде чути, тільки погіршать її страждання.

Але уявіть собі, що ви не боїтеся. По-справжньому не боїтеся, спокійні і сприймаєте сутички як щось природне. Природа створила захист від родового болю, під час пологів головний мозок матері виробляє особливі речовини, ендорфіни. Це природне знеболююче зовсім вам не допоможе, якщо ви будете боятися, але при позитивному настрої на пологи воно допоможе не тільки вам, але і малюкові. Представляючи себе розкриваючою квіткою, не пручаючись, знаючи, що кожна хвилина наближає вас до зустрічі з дивом, ви набагато легше перенесете пологи.

Практичні поради, як перемогти страх перед пологами:

• Відвідуйте курси підготовки до пологів
• Якщо страх сильний, і ви не розумієте його природу - поспілкуйтеся з психологом
• Заздалегідь виберіть пологовий будинок і лікаря, у якого будете народжувати
• Читайте і дізнавайтеся якомога більше, збираючи позитивну інформацію і емоції
• Спілкуйтеся з правильними людьми, які не будуть вас залякувати страшилками про пологи
• Навчіться сприймати вагітність і пологи як диво і подарунок долі, а не як випробування
• Шукайте контакт з малюком, сприймайте його як маленьку особистість всередині вас.

Також рекомендуємо переглянути відео про популярні омани, пов'язані з пологами:
Читайте також в рубриці «Материнство»

Дитина кусається, що робити

Дитина кусається, що робити

Після того, як у малюків з'являються перші зубки, вони практично...

Як завагітніти? Від простого до складного

Як завагітніти? Від простого до складного

Все в житті йде начебто за планом: прекрасний затишний будинок,...

Як протікає розвиток дитини?

Як протікає розвиток дитини?

На кожному етапі розвитку у людини різна соціальна ситуація, а...

Що робити, якщо дитина не їсть прикорм

Що робити, якщо дитина не їсть прикорм

У чотиримісячному віці, якщо новонароджений добре їсть, набирає вагу і...

загрузка...

Рекомендуємо:

Вагітність на mamatato.com

Все, що потрібно знати про вагітність і материнство.

Вагітність на mamatato.com

Це питання виникає у новоспечених вагітних одним з перших.
загрузка...

ТОП-10 по темі:

Як розвивається вагітність...

Як розвивається вагітність...

Як відбувається розвиток вагітності по...

Який одяг потрібен новонароджено…

Який одяг потрібен новонародженому?

Питання «Який одяг потрібен новонародженому?»,...

Чи робити дитині щеплення (приви…

Чи робити дитині щеплення (прививки)?

Щеплення - болюча тема для...

Годування грудьми. Як кинути та …

Годування грудьми. Як кинути та перестати?

Ось вже ваш малюк підріс,...

Діти. Виховувати чи любити?

Діти. Виховувати чи любити?

Коли в родині з'являються діти,...

Як читання казок впливає на дити…

Як читання казок впливає на дитину...

Старі, добрі казки розповідають малюкові...

Як дізнатися вагітна чи ні...

Як дізнатися вагітна чи ні...

У кожної жінки вагітність протікає...

Рекомендації при виборі дитячого…

Рекомендації при виборі дитячого ліжечка

Народження малюка, напевно, найщасливіша і...

Як правильно прати дитячі речі?

Як правильно прати дитячі речі?

Речі маленької дитини кожен день...

Як привчити дитину до порядку...

Як привчити дитину до порядку...

Кожна мама знає, що значить...