Все про годування грудьми та грудне молоко

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)

годування грудьми та грудне молокоБагато жінок сьогодні відмовляються від годування свого малюка грудьми, стверджуючи, що сучасні штучні суміші можуть повністю замінити грудне молоко. Спробуємо розібратися, чи правильно вони роблять.

Грудне молоко - це найкраща їжа, яку мама може надати своїй дитині в перші місяці його життя. Жіноче молоко має температуру тіла матері. Вміщені в ньому білки, жири і вуглеводи засвоюються набагато краще, ніж ті, що містяться в сумішах. Годування грудьми запобігає дуже багатьом хронічним захворювань у майбутньому. Такої думки дотримуються прихильники природного вигодовування.

Їх опоненти в свою чергу стверджують, ніби нинішні сучасні суміші адаптовані настільки, що вживаючи їх, дитина також отримає всі необхідні речовини для свого розвитку. При цьому мамі не потрібно буде суворо стежити за споживаної їжею, терпіти біль, якщо на сосках утворилися тріщини або почалися застої, та й взагалі уникнути всіляких проблем, пов'язаних з грудним вигодовуванням.

Однак мало хто знає, що природа подбала і про те, щоб зробити годування грудьми корисним не тільки для дитини, а й для мами. Ось лише основні мотивуючі чинники, здатні підштовхнути жінку у виборі між природним і штучним годуванням на користь першого:

1. Профілактика ендометриту. Для тих, хто не знає, ендометрит - це запалення слизової оболонки матки. Стимулювання грудей під час годування призводить до того, що матка скорочується до початкової величини набагато швидше, ніж це відбулося б без годування, знижуючи тим самим ризик цього захворювання.

2. Профілактика цукрового діабету. В ході досліджень фахівцями було виявлено, що при годуванні грудьми в організмі жінок нормалізується рівень цукру і глюкози в крові.

3. Профілактика раку. Вчені з'ясували, що у жінок, що годували грудьми, значно знижується ризик захворіти на рак молочної залози в порівнянні з тими, хто не годував взагалі. Також знижується ризик раку яєчників та інших репродуктивних органів.

4. Відновлення ваги. Жінки, які годують грудьми довше 9 місяців, рідко стикаються з проблемами відновлення ваги. Вироблення молока - це активний метаболічний процес, під час якого витрачається приблизно 200-500 калорій в день, що допомагає молодій мамі природним чином втрачати вагу, спалюючи зайві жири. Мамі ж, яка вибрала для своєї дитини штучне вигодовування, потрібно вдаватися кожен день до серйозних фізичних навантажень в спортивному залі протягом години, як мінімум, щоб витратити стільки ж калорій.

5. Зняття стресу. Під час годування грудьми між мамою і малюком виникає колосальний емоційний зв'язок. Коли маленька дитина з здивованими очима чмокає мамині груди, то втому як рукою знімає. Може бути, різниця між двома продуктами (жіночим молоком і сумішшю) незначна, а що стосується самого процесу, то природне вигодовування має зовсім іншу природу, ніж їжа з пляшечки.

6. Економічність. Грудне молоко крім всіх своїх достоїнств - це ще й безкоштовне джерело живлення, дароване жінці природою для годування її потомства. А гроші, зекономлені на придбання сумішей, пляшечок, підігрівача для них та інших речей, пов'язаних зі штучним годуванням, мама нехай краще витратить на відвідування масажного кабінету, салону краси або купівлю нового плаття.

7. Комфортність. При грудному годуванні жінка, можна сказати, носить в собі «міні завод» з виробництва молока. Їй не потрібно щоразу готувати суміш, підігрівати її до потрібної температури, стерилізувати пляшечки і т.д. Мама скрізь може носити дитину з собою і без проблем погодувати його на першу вимогу.

Але, незважаючи на всі переваги природного вигодовування, реалії сьогодення такі, що жінці доводиться постійно сумніватися в своїх можливостях. Мало не на кожному розі реклама: «Випийте наш диво-чай, і до вас повернеться лактація!» Або «Наша суміш - це найкраще, що ви можете дати своїй дитині!» Або «Якщо у вас тріщини на сосках, купіть наш крем! »

Ось і перетворився природний процес годування грудьми на суцільну муку для жінки. Виходить, що при перших труднощах, суміш купити набагато простіше, ніж постаратися налагодити грудне вигодовування. Адже, по суті, найкращий спосіб гарної лактації - це незаперечна впевненість мами в тому, що вона здатна годувати грудьми, і що це найкращий і природний варіант, як для дитини, так і для неї самої.

Залишається сподіватися, що в майбутньому жінки не стануть вважати себе жертвами годування, а будуть повною мірою насолоджуватися здоров'ям і радістю, які, як виявилося, задумані самою природою в нагороду за материнську працю.


Читайте також в рубриці «Материнство»

Як вибрати безпечний підгузник?

Як вибрати безпечний підгузник?

Вибрати правильний підгузник не так і просто. Адже головне в...

Як правильно вибирати дитячий одяг

Як правильно вибирати дитячий одяг

Дитячий одяг - це не тільки мода, краса, а й...

Як вибрати підгузник: важливі параметри

Як вибрати підгузник: важливі параметри

Підгузники для дітей відрізняються за розміром (вагою дитини), фасоном і...

Рекомендації при виборі дитячого ліжечка

Рекомендації при виборі дитячого ліжечка

Народження малюка, напевно, найщасливіша і зворушлива подія в житті молодих...

загрузка...

Рекомендуємо:

Вагітність на mamatato.com

Все, що потрібно знати про вагітність і материнство.

Вагітність на mamatato.com

Це питання виникає у новоспечених вагітних одним з перших.
загрузка...

ТОП-10 по темі:

Як розвивається вагітність...

Як розвивається вагітність...

Як відбувається розвиток вагітності по...

Який одяг потрібен новонароджено…

Який одяг потрібен новонародженому?

Питання «Який одяг потрібен новонародженому?»,...

Чи робити дитині щеплення (приви…

Чи робити дитині щеплення (прививки)?

Щеплення - болюча тема для...

Годування грудьми. Як кинути та …

Годування грудьми. Як кинути та перестати?

Ось вже ваш малюк підріс,...

Діти. Виховувати чи любити?

Діти. Виховувати чи любити?

Коли в родині з'являються діти,...

Як читання казок впливає на дити…

Як читання казок впливає на дитину...

Старі, добрі казки розповідають малюкові...

Як дізнатися вагітна чи ні...

Як дізнатися вагітна чи ні...

У кожної жінки вагітність протікає...

Рекомендації при виборі дитячого…

Рекомендації при виборі дитячого ліжечка

Народження малюка, напевно, найщасливіша і...

Як правильно прати дитячі речі?

Як правильно прати дитячі речі?

Речі маленької дитини кожен день...

Як привчити дитину до порядку...

Як привчити дитину до порядку...

Кожна мама знає, що значить...