Як привчити дитину до горщика

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.50 (1 Голос)
Як привчити дитину до горщикаНе впадайте у відчай через те, що дочка подруги відмовилася від підгузників в шестимісячному віці, а ваша дитина до сих пір пісяє в штани. Адже кожен малюк розвивається за індивідуальною програмою.  І якщо дитина ще не готова користуватися туалетом, не примушуйте її до цього, інакше ви ризикуєте викликати у неї протест. Виберіть правильну тактику і дочекайтеся відповідного моменту.

З якого віку привчати дитину до горщика

У новонародженого обсяг сечового міхура не більше 20-25 мм. І тому його потрібно спорожняти до 25 разів на добу. До 1 року число сечовипускань скоротиться до 10-12 разів. Контролювати свої дії дитині нелегко, так як її нервова система ще недостатньо розвинена. Їй потрібно спочатку усвідомити, що вона хоче в туалет, а вже потім оволодіти вмінням миттєво затримувати процес.

Як пише http://baby-protection.com.ua/shop/katalog-baby-protection/pribory-dlya-doma/gorshki-i-nakladki-na-unitaz/, дитина першого року життя спорожняєте кишечник приблизно після кожного годування. Коли ж в раціоні з'являється густа їжа, то частота стільця скорочується до 2-3 разів на день. Тому починайте висаджувати дитину на горщик після їжі. Найчастіше здатність контролювати сечовипускання і стілець в денний час дитина набуває між 1,5 і 3 роками. Деякі діти вчаться користуватися горщиком протягом тижня або двох, а у інших це займає кілька місяців. Не намагайтеся привчити дитину до горщика якомога раніше і в рекордно короткі терміни. Не дивуйтеся, якщо малюк, який вже кілька разів старанно просився на горщик, раптом намочив штанці. Це нормально. Деякий час він ще буде повертатися до підгузків. Так що поки вам не варто розлучатися з ними остаточно.
Коли дитина готова сідати на горщик

Прощання з підгузками буде тим успішніше і простіше, чим вищий рівень фізіологічного розвитку дитини. Лікарям відомо декількох формальних ознак того, що дитина готова відмовитися від підгузників. Серед них - вміння ходити, нагинатися і піднімати невеликі предмети. Це означає, що її нервова система вже дозріла, і вона може контролювати свої рухи і бажання. Варто приступати до навчання, коли дитина не тільки добре розуміє слова, але і сама починає говорити і навіть може пояснити, чого вона хоче. До того ж малюк повинен сам захотіти користуватися горщиком. Зазвичай це бажання виникає в тому віці, коли у дитини розвивається сильне прагнення до самостійності. В один прекрасний момент він усвідомлює, що може керувати власним тілом, що це приємно і здорово. Адже поки дитина носила підгузники, ви вирішували за нього, коли їх треба міняти. Тепер же він сам сідає на горщик або на унітаз. Але йому не так-то просто це зробити, і тому кожен, нехай навіть невеликий, успіх приносить йому задоволення. А якщо його ще й хвалять, то він дуже старається зробити все сам, без маминої допомоги. У цей час приділяйте дитині більше уваги, ніж зазвичай. Створіть спокійну обстановку, щоб його нічого не хвилювало і не дратувало. Не кричіть на нього і не сваріть за дрібні проступки. Йому потрібно тільки підтримка і розуміння!

Як привчити дитину до горщика

Подбайте про те, щоб дитині було легше звикати до горщика. Головне - не квапте його.
 • Час від часу запитуйте малюка, чи не час йому сісти на горщик. Сам він може забути про це, особливо якщо чимось дуже захоплений.
 • Одягайте дитину так, щоб він легко міг зняти штанці. У період звикання до горщика не вибирайте для нього одяг з бретельками, гудзиками, складними застібками, поясами.
 • Візьміть дитину з собою, коли підете купувати горщик. Він повинен бути стійким, щоб малюк з нього ні в якому разі не зміг впасти. Зверніть увагу на відмінність «жіночих» і «чоловічих» моделей. Горщики для хлопчиків - довгастої форми.
 • Якщо дитина боїться горщика, запропонуйте альтернативу - дитяче сидіння для унітаза. Можливо, йому більше до вподоби сидіти «на висоті», і горщик взагалі не знадобиться. Але в такому випадку вам доведеться приділити більше часу навчанню. Адже малюкові поки складно забиратися на унітаз самостійно.
 • Не приховуйте свого захоплення кожен раз, коли дитина проситься на горщик, не дивлячись на те, що перед цим він вже встиг намочити трусики.
 • Не обмежуйте дитину в питві, навіть якщо він попросить води перед сном.
 • Показуйте дитині приклад: звертайте його увагу, коли йдете в туалет, ненав'язливо пояснюйте, для чого служать ванна, унітаз, горщик.
 • Продемонструйте малюкові результати його сидіння на горщику: нехай він побачить, що намагався не даремно.
 • Хваліть дитину після кожного успіху.
 • Не саджайте дитину на горщик силою, не змушуйте проводити на ньому довгий час.
 • Не починайте навчання, якщо дитина захоплена чимось іншим. Виберіть найбільш підходящий момент.

Читайте також в рубриці «Материнство»

Як вибрати підгузники

Як вибрати підгузники

Вибір підгузників - завдання не найпростіше. А завдяки великій кількості...

Що потрібно знати при виборі слінга для новонародженого?

Що потрібно знати при виборі слінга для новонародженого?

Велика частина сучасних мам знають багато чого про слінги та...

Як доглядати за недоношеним малюком?

Як доглядати за недоношеним малюком?

Недоношеними вважаються дітки, народжені до 37-го тижня вагітності. Звичайно, вони...

Вибираємо дитячий одяг

Вибираємо дитячий одяг

Підібрати одяг для юної модниці дуже не просте завдання. З...

загрузка...

Рекомендуємо:

Вагітність на mamatato.com

Все, що потрібно знати про вагітність і материнство.

Вагітність на mamatato.com

Це питання виникає у новоспечених вагітних одним з перших.
загрузка...

ТОП-10 по темі:

Як розвивається вагітність...

Як розвивається вагітність...

Як відбувається розвиток вагітності по...

Який одяг потрібен новонароджено…

Який одяг потрібен новонародженому?

Питання «Який одяг потрібен новонародженому?»,...

Чи робити дитині щеплення (приви…

Чи робити дитині щеплення (прививки)?

Щеплення - болюча тема для...

Годування грудьми. Як кинути та …

Годування грудьми. Як кинути та перестати?

Ось вже ваш малюк підріс,...

Діти. Виховувати чи любити?

Діти. Виховувати чи любити?

Коли в родині з'являються діти,...

Як читання казок впливає на дити…

Як читання казок впливає на дитину...

Старі, добрі казки розповідають малюкові...

Як дізнатися вагітна чи ні...

Як дізнатися вагітна чи ні...

У кожної жінки вагітність протікає...

Рекомендації при виборі дитячого…

Рекомендації при виборі дитячого ліжечка

Народження малюка, напевно, найщасливіша і...

Як правильно прати дитячі речі?

Як правильно прати дитячі речі?

Речі маленької дитини кожен день...

Як привчити дитину до порядку...

Як привчити дитину до порядку...

Кожна мама знає, що значить...