Чи варто дитині нав'язувати професію батьків?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 1.50 (2 Голосів)
Майбутня професія дитиниКоли сім'я обзаводиться дітьми, виникає безліч питань про їхнє майбутнє, але стикаються з ними батьки трошки згодом, коли дітки виростають, починають самі міркувати, тягнуться до самостійності. Одним з таких питань є майбутній вибір професії чада. 

Звичайно ж, все легко і просто тоді, коли ваш малюк збирає листочки з дерев для майбутньої «каси» свого дитячого уявного магазинчика. Там він може приміряти на себе безліч ролей. Але все набагато складніше тоді, коли підліток закінчує школу і вибір професії для нього стає вже не грою, а серйозним випробуванням. Можливо, він уже визначився зі своїм майбутнім і все для себе вирішив, ось і «мчить на всіх парах» в обраний вуз. Ось тут у багатьох сім'ях і починаються розбіжності між батьками та їхніми дітьми .

Безумовно, добре, коли батьки повністю довіряють і підтримують вибір своєї дитини стати, наприклад, пожежником. А чому б і ні? Тут вони мало того, що підтримають, але і, як кажуть, чим зможуть - допоможуть. Ну, а якщо ваш вже давно дорослий «малюк» надумав бути якраз тим самим пожежником, а ви намагаєтеся його направити по своїх стопах, наприклад, масажиста, ось тут потрібно подумати, чи варто воно того ... Не дивно, що всі (а якщо не всі, то дуже багато) підлітки - заколотники. Такі ось бунтарі, що борються за справедливість. Тому перше, що зробить ваш повстанець, почувши вашу думку з приводу його вибору, це спробує відновити ту саму справедливість. Розставити крапки над і. І почуєте ви щось на зразок: «Як так? Ви ж самі вибирали собі професію і будували своє життя як хотіли. Чому ж я не можу зробити це теж сам? »

Якщо ж ви теж налаштовані категорично, постарайтеся прислухатися до свого тінейджера і зрозуміти, чому він зупинився саме на такому виборі, що саме його на це підштовхнуло. Можливо, просто «лежить душа», що частіше, або він найкраще розбирається саме в цій сфері. Ну хіба заради інтересів своєї дитини не захочеться відступити? Повірте, якщо підліток вже налаштований подібним чином, то переконати його в чомусь буде вкрай складно. Він не стане прислухатися до пустих доводів, на кшталт «ми бажаємо тобі тільки добра» або «ти відучишся, але роботи не знайдеш і все життя будеш мести вулиці з дипломом у кишені». У такому випадку, краще розкажіть про свою професію всі тонкощі і нюанси, і причому доведеться розповісти всю правду, з усіма достоїнствами і недоліками, а не розмальовувати все в рожеві фарби. На цьому ваша місія і повинна закінчитися.

Самі подумайте, вибір професії - це все подальше життя людини. Тут і коло спілкування, і досвід, і побут. Це перший крок у доросле життя, який кожен повинен робити самостійно, тільки лише прислухаючись до ваших порад. Якщо ви зробите вибір за нього , це може вплинути не тільки на його майбутнє, але й на характер і цілеспрямованість. І якщо ваш вибір зовсім не буде сприйматися вашим сином, це може накласти великий відбиток на його існування, аж до депресій і вічної незадоволеності своїм статусом у суспільстві, в чому будете звинувачені ви. Адже важливіше все-таки, щоб робота була, перш за все, коханою, а якщо вона буде такою, то там буде все: і успіх, і заробіток, і бажання чогось добиватися.

Читайте також в рубриці «Кар'єра і бізнес»

Шопінг по-українськи. Кредити

Шопінг по-українськи. Кредити

Напередодні Нового року торговельні підприємства проводять численні акції для покупців,...

Как сделать успешный бизнес на продаже солнцезащитных очков

Как сделать успешный бизнес на продаже солнцезащитных очков

Многие предприниматели зарабатывают на продаже разнообразных солнцезащитных очков. При совершении...

Робимо корпоративне свято своїми силами

Робимо корпоративне свято своїми силами

Незважаючи на те, що кількість агентств з підготовки та проведення...

Оформляємо візитку по фен-шуй

Оформляємо візитку по фен-шуй

Багато людей намагаються жити, використовуючи правила фен-шуй. Оформлення візитки з...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Як написати автобіографію? Прикл…

Як написати автобіографію? Приклади

Досить часто в нашому житті...

Чи люблять гроші жінку?

Чи люблять гроші жінку?

Я не можу стверджувати, що...

Чи варто дитині нав'язувати проф…

Чи варто дитині нав'язувати професію батьків?

Коли сім'я обзаводиться дітьми, виникає...

Як влаштуватися на роботу?

Як влаштуватися на роботу?

Всім рано чи пізно доводиться...

Як стати дизайнером жіночого одя…

Як стати дизайнером жіночого одягу?

Багато творчих людей мріють створювати...

Як правильно здати квартиру в ор…

Як правильно здати квартиру в оренду: поради та рекомендації

Якщо ви раптом опинилися господарем...

Як зробити успішну кар'єру?

Як зробити успішну кар'єру?

Друзі, якщо у вас запитати,...

Чи варто підробляти підліткам?

Чи варто підробляти підліткам?

Сьогодні все більше підлітків йдуть...

Як пройти співбесіду...

Як пройти співбесіду...

Перш, ніж перейти до нашої...

Як попросити про підвищення зарп…

Як попросити про підвищення зарплати...

Вам подобається ваша робота, але...