Як правильно дресирувати собаку

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 (1 Голос)
Головне у вихованні та дресируванні чотириногого друга – це позитивний приклад. Тому дресирування та навчання командам повинні ґрунтуватися, насамперед, на похвалі. Ви ж пам'ятаєте, як в дитинстві ми всі були раді, коли нас хвалили за гарне навчання або робили подарунки за відмінне закінчення чверті? У психологів цей прийом  називається «позитивне підкріплення». Тільки от собак зовсім не цікавлять гроші та інші матеріальні цінності. Їм куди цікавіше людська ласка, похвала і смачна їжа.

Тільки пам'ятайте, що підкріплювати вихованця потрібно тільки в тому випадку, якщо він при дресируванні виконав всі ваші команди. Адже, якщо собака виконала якусь команду і отримала за це частування, вона неодмінно виконає її знову і знову, скільки б ви її не дресирували. Позитивне підкріплення є щонайпотужнішим стимулом до формування поведінки вашого чотириногого друга. З одного боку, здається, що досить просто нагородити собаку за її позитивне поведінку і хорошу дресирування. Але, з іншого боку, потрібно дотримувати деякі принципи дресирування.

Принципи дресирування собаки
 • Пам'ятайте, що всьому свій час. Так, у процесі дресирування, за виконану команду частування має бути віддане негайно, як тільки собака виконала те, що ви її попросили. Якщо зволікати, то собака просто на просто не зрозуміє, що ж вона такого зробила, за що їй дали смачне частування, і не засвоїть команду.
 • Використовуйте у дресируванні клікер (пристрій, що генерує звук клацання при використанні) – це допоможе вашому собаці зрозуміти, який зв'язок є між тим, що вона робить, і тим, за що її хвалять.
 • Собаки розуміють короткі вирази, а не довгі фрази, на кшталт: «Джина, я хочу, щоб ти принесла мені тапочки». Таку фразу кошлатий вихованець проігнорує. До тих фраз, які найчастіше використовують господарі вихованців в якості команд для дресирування, відносяться: Сидіти! До мене! Фу! Стояти! Не можна! Лежати! Поруч!
 • Послідовність у дресировці є основою всього. А ще, всі члени родини повинні говорити собаці одні і ті ж команди. Для цього, заздалегідь повідомте всім членам сім'ї, яким командам ви навчаєте вашого вихованця.

Правила виховання собаки Постарайтеся не нагороджувати чотириногого друга за небажану поведінку.

Уважність до поведінки собаки допоможе вам уникнути випадкового нагородження вашого друга за те поведінка, яке вами не вітається. В іншому випадку – собака звикне й почне постійно так себе вести.

На формування коректної поведінки собаки піде чимало часу. В цьому випадку доречно використовувати в дресирування собаки «техніку побудови». Для цього ви поступово будете підкріплювати бажану реакцію собаки і раз за разом вимагати від неї більшого, до тих пір, поки не досягнете мети. Так, наприклад, якщо ви вирішили чотириногого друга навчити давати лапу, то поступово нагороджуйте її за те, що вона просто трошки піднімає її, потім за те, що піднімає її вгору і за те, що дає вам потримати, і в кінці – за «рукостискання».

В якості частування за хорошу поведінку ви можете давати різні смаколики, начебто печива або шматочків ковбаси, загалом, те, що любить ваша собака. Можна використовувати улюблені іграшки собаки. Частування має також супроводжуватися словами похвали. В якості нагороди можна просто пограти з собакою. Коли і як часто при дресируванні нагороджувати собаку?

На початку дресирування пам'ятайте, що собака не відразу почне виконувати команду правильно, тому нагороджуйте її, навіть коли вона зробила перші спроби виконати команду. Скорочуйте харчові нагородження через час, коли пес освоїть всі повністю. У дресируванні переходьте на похвалу, щоб собака отримала задоволення від того, що зробила те, що вам сподобалося. Скорочуйте частування у дресируванні поступово, і, коли вихованець навчиться, зовсім міняйте на похвалу словами. Нехай для вашого улюбленця буде загадкою, коли ви почастуєте його, а коли просто похваліть. Адже ви ж не зможете постійно носити з собою їжу, для коригування поведінки собаки.

Деякі правильні команди для дресирування
 • Ходіння "Поруч"
 • Команда жестом "Поруч"
 • Поруч без повідця
 • Команда "Чекати"
 • "Стояти" і чекати
 • Команда жестом Стояти
 • Команда жестом "Сидіти"
 • Команда "Сидіти" з витримкою
 • Команда жестом "До мене"
 • Стійка для огляду без повідця
 • Подзыв
 • Подзыв на бігу
 • Команда "Лежати" з витримкою
 • Команда жестом "Лежати"
Дотримуючи ці нехитрі рекомендації, ви швидко досягнете успіхів у дресируванні вихованця! 

Читайте також в рубриці «Домашні тварини»

Вибираємо корм для цуценят

Вибираємо корм для цуценят

Більшість людей заводять собі цуценят для того, щоб отримати друга,...

Як правильно дресирувати собаку

Як правильно дресирувати собаку

Головне у вихованні та дресируванні чотириногого друга – це позитивний...

Як безпечно купувати зоотовари в інтернеті?

Не в кожному місті є зоо магазин, і не завжди...

Вибираємо шлейку для собаки

Вибираємо шлейку для собаки

Шлейка - це амуніція для особливо активних собак, на відміну...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Як правильно дресирувати собаку

Як правильно дресирувати собаку

Головне у вихованні та дресируванні...

Як правильно вибирати акваріумни…

Як правильно вибирати акваріумних рибок...

Захоплення бувають найрізноманітніші, і у...

Як вибрати хвилястого папугу хло…

Як вибрати хвилястого папугу хлопчика...

У багатьох в дитинстві був...

Чихуахуа. Харчування та догляд

Чихуахуа. Харчування та догляд

Ми рекомендуємо за основу раціону...

Як правильно вибирати хом'яка?

Як правильно вибирати хом'яка?

Хом'яки є досить цікавими тваринами,...

Чихуахуа: що це за собака?

Чихуахуа: що це за собака?

Зовнішність часто буває оманлива. Малятко...

Здорове харчування собаки

Здорове харчування собаки

Здоров'я домашніх улюбленців безпосередньо залежить...

Класифікація сухого корму для со…

Класифікація сухого корму для собак

Economy (собачий корм економ-класу) Це найдешевше...

Вибираємо корм для цуценят

Вибираємо корм для цуценят

Більшість людей заводять собі цуценят...

Вибираємо шлейку для собаки

Вибираємо шлейку для собаки

Шлейка - це амуніція для...