Що зігріє автомобіль на морозі?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)

Що зігріє автомобіль на морозі?Зима, холодно, температура за бортом зашкалює уже за -20, автомобіль простояв три доби і не заводиться ... Замерз. А навіть якщо він раптом і запуститься, то запуск з серйозного мінуса піде йому явно не на користь, істотно скоротиться моторесурс.

Фахівці Центрального науково-дослідного автомобільного і автомоторного інституту стверджують, що один шоковий запуск при температурі від мінус 15 і нижче дорівнює за ступенем зносу двигуна 500-5000 кілометрів пробігу. Тому людину, яка любить свою машину, як правило, це не радує.

Так як же зробити, щоб наступного разу автомобіль все-таки запустився без проблем, а не здійснювати навколо нього танець з тросами, прикурювачем, «пускачем» та іншими шаманськими штуками? Насправді це нескладно, є кілька варіантів. Ставити машину в теплий гараж теж, звичайно, добре, але не всім доступно, і в рамках цієї статті обговорювати цей спосіб не будемо.

1. Паливний передпусковий обігрівач

Ця штука є простим котлом, який працює на паливі з бака автомобіля ( бензин або дизель ) і служить єдиній меті - розігріти двигун автомобіля. У дорогих машинах поважають клієнта і виробники встановлюють це штатно.

Плюси: автономний, ефективний. У деяких моделях можливий окремий обігрів салону авто. Можливий запуск з таймера, дистанційного пульта або телефону.

Мінуси: істотно збільшує витрату палива, вимогливий до якості палива, і тому простою і надійною конструкцією його називати не варто.

2. Електричний передпусковий обігрівач

Простий пристрій, що представляє собою по суті звичайний електронагрівач. Як у чайнику. Розігріває або масло, або антифриз - це залежить вже від конкретної моделі і для переважної більшості автокористувачів не особливо-то важливо. Експлуатаційно дуже простий - водій просто включає машину в розетку.

Плюси: дуже ефективний, надійний. Не споживає паливо з бака автомобіля.

Мінуси: підходить всім автомобілям, але не всім водіям, бо далеко не у кожного є можливість паркувати машину поблизу розеток мережі 220 вольт. Крім цього, як правило, не має можливості окремо обігрівати салон або запускатися з дистанційного пульта або телефону.

Треба зауважити, що бувають ще такі ж пристрої, що працюють від штатного акумулятора автомобіля, але всерйоз обговорювати їх ефективність не готовий, бо розігрів двигуна буде дуже несуттєвим, а акумулятор буде сильно розряджений. Що теж не сприяє легкому і комфортному запуску.

3. Сигналізації з дистанційним запуском автомобіля

Штука гарна й ефективна, але вимоглива до професіоналізму установника. Дозволяє запустити двигун машини, не виходячи з дому, простим натисканням кнопки. Деякі моделі можна «пробивати» сигналом на цілий кілометр. У більшості моделей є функція «запуск по температурі», що просто не дозволяє двигуну охолоджуватися нижче заданої температури.

Плюси: дуже ефективно, обігрівається відразу і салон авто.

Мінуси: суттєво (!!) Збільшує витрата палива, при установці блокуються деякі штатні протиугінні системи автомобіля , що найчастіше необхідно чимось компенсувати.

4. Акумулятори тепла

Це по суті простий термос, включений у систему охолодження автомобіля. Сам по собі він нічого не гріє, а всього лише дозволяє в межах власного обсягу утримувати тепло антифризу максимально довгий час.

Плюси: ммм ..., крім того, що енергоспоживання нуль, я достоїнств його не знаю.

Мінуси: двигун все одно охолоджується досить швидко. Через 7-8 годин стояння машини на морозі присутність даного агрегату ефекту не дає. А, ні, його наявність помітно - автомобіль до робочої температури нагрівається довше.

А взагалі, допитливий розум українського водія часто придумує досить кумедні способи набагато більш легкого та безпечного для двигуна зимового запуску: від паркування над люком каналізаційного колектора до паяльної лампи під машиною.


Читайте також в рубриці «Авто/мото»

Як продати свій автомобіль?

Як продати свій автомобіль?

Судячи по кілометражу автомобільних пробок, таке диво техніки є у...

Як отримати водійські права?

Як отримати водійські права?

Ви купили автомобіль і бажаєте здати на права. Вам цікаво,...

Вибираємо болотохід

Вибираємо болотохід

Болотохід - оптимальний транспорт для важкодоступних місць, а також їзди...

Ремонт радіатора. У яких випадках він необхідний?

Ремонт радіатора. У яких випадках він необхідний?

Кожен елемент машини має свій термін експлуатації. Так само й...

загрузка...
Lotto-sport UAзагрузка...

ТОП-10 по темі:

Як вибрати автомобільний відеоре…

Як вибрати автомобільний відеореєстратор...

Ви запитаєте, для чого платити...

Як купити БУ автомобіль і не пот…

Як купити БУ автомобіль і не потрапити в халепу?

У століття високих технологій, і...

Як зняти тонування автомобіля са…

Як зняти тонування автомобіля самостійно?

Мода на тонування автомобіля з'явилася...

Як вибрати і купити якісні чохли…

Як вибрати і купити якісні чохли на автомобіль?

Чохли для автомобіля часто вибираються...

Діагностика двигуна в автомобілі…

Діагностика двигуна в автомобілі...

Чи потрібна взагалі діагностика, а...

Як вибрати кращий автомобільний …

Як вибрати кращий автомобільний акумулятор?

Питання вибору акумулятора, який не...

Як зберігати мотоцикл взимку...

Як зберігати мотоцикл взимку...

Грамотна підготовка та зберігання мотоцикла...

Що зігріє автомобіль на морозі?

Що зігріє автомобіль на морозі?

Зима, холодно, температура за бортом...

Ремонт радіатора. У яких випадка…

Ремонт радіатора. У яких випадках він необхідний?

Кожен елемент машини має свій...