Діагностика двигуна в автомобілі...

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)

Діагностика двигуна в автомобілі...Чи потрібна взагалі діагностика, а якщо так, то для чого вона проводиться?
Двигун - це складний механізм, який може довго і безвідмовно працювати тільки при належному догляді. Для того щоб бути впевненим у тому, що всі його системи знаходяться в справному стані, а також і з метою профілактики, необхідно через певні проміжки часу або пробігу автомобіля проводити діагностику двигуна.

Загальна діагностика двигуна

Зазвичай у людини привід звернутися на обстеження виникає, як правило, лише в тих випадках, коли нас починає щось серйозно турбувати. Хочеться загострити свою увагу на слові «серйозно», так як найчастіше це може виявитися занадто пізно.
Щось десь закололо, трохи пошуміло, відпустило - і забули, але ж причина так і не стала зрозумілою, чому це сталося і чи не потягне це надалі більш серйозні наслідки. Але щоб дізнатися, що ж насправді відбувається з двигуном, і в якому він стані, необхідно пройти повне обстеження.

Хоча багато сучасних автомобілів обладнані системами самодіагностики, результати якої виводяться на дисплеї салонних моніторів, але це поки що лише прерогатива дорогих авто, та й виводиться туди лише невеликий відсоток інформації, а більшість же автолюбителів повинні самі стежити за роботою двигуна.
Загальна діагностика двигуна починається з його огляду. Справний двигун повинен бути абсолютно сухим, не рахуючи слідів болота, що потрапило з дорожнього полотна. При справній шатунно-поршневої групи двигун працює тихо, без перебоїв, і вихлоп глушника практично непомітний. Основні показники його роботи, такі як витрати палива і масла, знаходяться в нормі.

При огляді не допускаються сліди масла або охолоджуючої рідини. Для більш якісної ж діагностики двигун повинен бути вимитий.
Мийка двигуна необхідна не тільки з естетичної точки зору, але і як дотримання технічних параметрів для нормальної його роботи. Брудний двигун гірше відводить тепло, а отже, це впливає на температурний режим двигуна і на його стан в цілому.

Перегрів двигуна, можливі причини

Крім несправностей в системі охолодження перегрів двигуна може відбуватися і з інших причин.
Це може бути тріщина в голівці блоку, зазвичай в районі сідла випускного клапана. Рідше, але все таки зустрічаються і тріщини в блоці циліндрів, що можна визначити візуально при розбиранні двигуна або обпресуванням під тиском.
При падінні тиску в системі змащення також може підвищитися температурний режим двигуна, оскільки погіршується підведення масла до поверхонь, що труться, що веде до місцевого перегріву деталей і надалі виходу їх з ладу.

Падіння тиску в системі змащення може статися через несправність масляного насоса, збільшених зазорів в парах тертя або невідповідні по вязкості характеристики залитого моторного масла. Також це може бути викликано потраплянням охолоджуючої рідини або незгорілого палива в піддон двигуна. У карбюраторних двигунах потрапляння палива може бути викликане через пробій мембрани бензонасоса, а в інжекторних або дизельних двигунах - через несправність форсунок.

На перегрів двигуна також впливає збій запалювання або непрофесійна його установка, що особливо позначається на чутливих до цього дизельних моторах.

Все сказане говорить про те, що вчасно проведена діагностика, може виявити проблему в її початковій стадії і позбавити надалі від серйозних поломок, та й допоможе зберегти ваші фінанси.

Діагностика двигуна по шумах

Один з відповідальних моментів у діагностиці двигуна - це перевірка його працездатності за шумом. Справний, правильно відрегульований двигун, працює тихо і стабільно тримає обороти холостого ходу, а при збільшенні навантаження рівно, без провалів набирає обертів, не видаючи при цьому сторонніх звуків.
Як відомо з теорії механіки, звук - це зазор. Зазори передбачені практично для будь-яких рухомих сполук, в іншому випадку вони заклинять при нагріванні від власного тертя.
Мова йде про технологічні зазори, передбачених розробниками двигуна. Як правило, в зазор, надісланий інженерами при розробці, подається масло, для вільного обертання деталей, запобігання задирів і відводу від них тепла, що виділяється при роботі. Величина цих зазорів дуже мала і необхідна лише для того, щоб утримати там порцію масла (масляний клин) і поки в цьому зазорі присутнє масло, з'єднання працює беззвучно. Деталі не можуть торкнутися один одного, тому що між ними є масляна плівка. У міру зношування деталей зазор збільшується, і масло вже не може втриматися в необхідній кількості в тертьовій парі і деталі починають працювати в контакті один з одним - звідси звук і, отже, інтенсивний знос.

Якщо відразу не надати цьому значення, то закінчиться все дуже плачевно, працючи без масла (або з недостатньою його кількістю) деталі починають значно нагріватися, що веде до неминучої аварійної ситуації.
Подібні ситуації не виникають, як правило, відразу, і спочатку з'являється лише легкий сторонній звук, що говорить про початок проблеми десь у надрах двигуна. Якщо проігнорувати цей перший сигнал, який подає двигун своїм стороннім шумом, то потім до нього звикають, хоча він і починає посилюватися, залишаючи це на «потім».

Для того щоб відразу розрізнити серед працюючих деталей двигуна, що з'явився сторонній звук, нам  необхідно запам'ятати звук справного, чисто працюючого мотора на своєму автомобілі. А знаючи внутрішні пристрою двигуна, можна зробити попередній висновок про джерело звуку і визначити ступінь його небезпеки.
Так дзвінкий, цокаючий звук, вдвічі меншою частотою обертання, ніж обороти колінчастого валу, прослуховується на всіх режимах двигуна, зазвичай надходить від збільшених зазорів в клапанах.
Рівномірний стукіт, також з меншою частотою обертання, не залежить від оборотів і навантаження двигуна зазвичай виходить від клапанно-розподільного механізму. Це може бути зношений розподільний вал, його підшипники, вал коромисел, самі коромисла та інші деталі розподільного механізму.
Різкий стукіт на холостому ходу, прослуховується на середніх і високих оборотах, пов'язаний з початком руйнування шатунного вкладиша і його провертанні в кришці шатуна.
Рівномірний стукіт, що співпадає з оборотами колінчастого валу, який посилюється при навантаженні і прогріванні, говорить про повне руйнування шатунного вкладиша.

Цей перелік далеко не повний, він лише охоплює найбільш часті несправності, які досить точно можна діагностувати із-за шуму.

Отже, будь-який сторонній звук, виявлений в процесі діагностики, не повинен бути залишений без уваги і необхідно вжити всіх можливих заходів для його усунення. Легше перемогти будь-яку хворобу, коли вона знаходиться на початковій стадії, ніж чекати хірургічного втручання.


Читайте також в рубриці «Авто/мото»

Дублікати - оптимальне рішення заміни номерних знаків для автомобіля

Дублікати - оптимальне рішення заміни номерних знаків для автомобіля

Дублікат - це спеціальний номерний знак для автомобіля, який можна...

Вибираємо багажник для автомобіля

Вибираємо багажник для автомобіля

Спочатку, перед тим як купити багажник на дах автомобіля, необхідно...

Як швидко і без аварій стати хорошим водієм?

Як швидко і без аварій стати хорошим водієм?

Як важко проходить екзамен з водіння ! Кожен пам'ятає відчуття...

Як зняти тонування автомобіля самостійно?

Як зняти тонування автомобіля самостійно?

Мода на тонування автомобіля з'явилася досить давно. Спочатку тонування зустрічалася...

загрузка...
Lotto-sport UAзагрузка...

ТОП-10 по темі:

Як вибрати автомобільний відеоре…

Як вибрати автомобільний відеореєстратор...

Ви запитаєте, для чого платити...

Як купити БУ автомобіль і не пот…

Як купити БУ автомобіль і не потрапити в халепу?

У століття високих технологій, і...

Як зняти тонування автомобіля са…

Як зняти тонування автомобіля самостійно?

Мода на тонування автомобіля з'явилася...

Як вибрати і купити якісні чохли…

Як вибрати і купити якісні чохли на автомобіль?

Чохли для автомобіля часто вибираються...

Діагностика двигуна в автомобілі…

Діагностика двигуна в автомобілі...

Чи потрібна взагалі діагностика, а...

Як вибрати кращий автомобільний …

Як вибрати кращий автомобільний акумулятор?

Питання вибору акумулятора, який не...

Як зберігати мотоцикл взимку...

Як зберігати мотоцикл взимку...

Грамотна підготовка та зберігання мотоцикла...

Що зігріє автомобіль на морозі?

Що зігріє автомобіль на морозі?

Зима, холодно, температура за бортом...

Ремонт радіатора. У яких випадка…

Ремонт радіатора. У яких випадках він необхідний?

Кожен елемент машини має свій...