Вибираємо автомийку правильно

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)
Вибираємо автомийкуБудь-який міський житель зараз має можливість помити свою машину мало не на кожному перехресті. Але мийки бувають різні ... По своєму устаткуванню і технологічному процесові всі вони діляться на ручні і автоматичні, а також контактні (щіткові) і безконтактні. Кожен з чотирьох видів має свої переваги і недоліки, які варто враховувати, вибираючи місце, де мити машину.

Ручна контактна мийка

В Україні це найпоширеніший вид автомийок. По суті процесу мало чим відрізняється від «побутового» миття машини. Різниця лише в тому, що замість садових шлангів і лійок, побутових шампунів і старих рушників, на професійній мийці застосовують апарати високого тиску і спеціальні автошампуні з протиральними матеріалами.

Недоліки. «Людський фактор». Якість ручної контактної мийки безпосередньо залежить від старанності і акуратності мийників. А оскільки ця праця престижною і високооплачуваною не є, то і ставлення до роботи у персоналу відповідне. Та й в сезон, коли черги великі, мийники просто втомлюються, і у них не не має ні сил, ні часу «вилизувати» кожен автомобіль.

Ручна безконтактна (пінна) мийка

Мийки такого типу з'явилися у нас близько 10 років тому, але широкого розповсюдження все ще не отримали. Ключовою ланкою процесу тут виступає «пінопістолет», що генерує зі спеціальних «зарядів-таблеток» миючу піну, яка через розпилююче сопло наноситься зверху на кузов і колеса автмобиля, покриваючи машину цілком. Потім, через 3-7 хвилин витримки, піна змивається апаратом ВД і кузов висушується потужним «феном».

Недоліки. «Людський фактор» і «фактор бізнесу». Також як і на звичайній ручній мийці персонал може не повністю відмити і висушити автомобіль. Крім того у власників пінних мийок присутня спокуса економити на витратних матеріалах - «зарядах» для піногенератора, які відрізняються в ціні і якості.

Автоматична контактна (щіточна) мийка

Добре знайомі всім, але малопоширені у нас мийки. За своєю конструкцією автоматичні мийки бувають двох видів: «тунельного», де автомобіль закріплюється на «конвеєр» і проводиться вздовж всередині мийного комплексу, і «портальні», в яких автомобіль стоїть нерухомо, а над ним рухається П-подібна рамка з мийним обладнанням. Основним робочим елементом автоматичних контактних мийок є обертові щетинні валики, які протирають кузов. Також в процесі мийки через розпилювачі на кузов подаються миючі шампуні, вода, а в кінці відбувається підсушування «фенами» 

Недоліки. «Бізнес-фактор». Щетинні валики автомийок є дорогим витратним матеріалом, на якому у власників є спокуса заощадити. Тим часом від стану щіток прямо залежить і якість самої мийки, і ступінь впливу на лакофарбове покриття кузова. Крім того, за своїми конструктивними особливостями автоматичні щіткові мийки дають поверхневий результат і вони не в змозі відмити бруд у важкодоступних місцях, таких як низи порогів, внутрішні поверхні колісних арок, сполуки молдингів, дзеркал і т.д.

Автоматична безконтактна мийка
Один з найпоширеніших, скажімо, в США і досить рідкісний у нас вид автомийок. Щодо організації процесу і конструкції така мийка близька до щіточної, але з однією суттєвою різницею - «вовняних» валиків тут немає і вони замінюються розпилювачами води під високим тиском.

Недоліки. Поверхневий «косметичний» результат, технічна неможливість ретельного видалення забруднень з важкодоступних місць. Для автомобілів, які мають проблеми з гумовими ущільнювачами дверей і багажника, висока небезпека потрапляння води всередину.

Читайте також в рубриці «Авто/мото»

Як вибрати кращий автомобільний акумулятор?

Як вибрати кращий автомобільний акумулятор?

Питання вибору акумулятора, який не буде доставляти проблем власникові автомобіля,...

10 порад про автострахування

10 порад про автострахування

№ 1. Якщо у вас є знайомий страховий агент, або...

Як купити автомобіль з пробігом дешево?

Як купити автомобіль з пробігом дешево?

Не у всіх є можливість купити новий автомобіль, який тільки...

Вибираємо хороший акумулятор для автомобіля

Вибираємо хороший акумулятор для автомобіля

Важливим елементом автотранспорту є автомобільний акумулятор. В середньому, він прослужить...

загрузка...
Lotto-sport UAзагрузка...

ТОП-10 по темі:

Як вибрати автомобільний відеоре…

Як вибрати автомобільний відеореєстратор...

Ви запитаєте, для чого платити...

Як купити БУ автомобіль і не пот…

Як купити БУ автомобіль і не потрапити в халепу?

У століття високих технологій, і...

Як зняти тонування автомобіля са…

Як зняти тонування автомобіля самостійно?

Мода на тонування автомобіля з'явилася...

Як вибрати і купити якісні чохли…

Як вибрати і купити якісні чохли на автомобіль?

Чохли для автомобіля часто вибираються...

Діагностика двигуна в автомобілі…

Діагностика двигуна в автомобілі...

Чи потрібна взагалі діагностика, а...

Як вибрати кращий автомобільний …

Як вибрати кращий автомобільний акумулятор?

Питання вибору акумулятора, який не...

Як зберігати мотоцикл взимку...

Як зберігати мотоцикл взимку...

Грамотна підготовка та зберігання мотоцикла...

Що зігріє автомобіль на морозі?

Що зігріє автомобіль на морозі?

Зима, холодно, температура за бортом...

Ремонт радіатора. У яких випадка…

Ремонт радіатора. У яких випадках він необхідний?

Кожен елемент машини має свій...